Piraci Północy: Bractwo

Piraci Północy2Data wydania: listopad 2013
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy ERICA
Redakcja: Artur Szrejter
Korekta: Olga Gorczyca-Popławska, Bartłomiej Łopatka
Projekt okładki: Magdalena Zawadzka
Projekt mapy: Dariusz Domagalski
ISBN: 978-83-64185-01-4
Seria: cykl piracki (tom I)
Wydanie: I


Rozpoczyna się gra o Bałtyk i Morze Północne!

Rok 1389. Dawno przeminęły czasy wikingów. Hanza niepodzielnie rządzi na Morzu Bałtyckim. Wyładowane towarem pękate kogi niemieckich kupców stanowią łakomy kąsek dla morskich rozbójników.
W całym regionie wrze. Wojska duńskie królowej Małgorzaty podbiły już niemal całą Szwecję. Zakon krzyżacki chciwym okiem spogląda na Polskę i Litwę szykując się do walnej rozprawy. Lecz na Bałtyku wkrótce ma pojawić się nowa siła.
Klaus Stortebeker, rudowłosy żeglarz, najemnik i awanturnik, postanawia wypowiedzieć służbę Hanzie. Porywa statek i wraz z podobnymi sobie wyrzutkami zakład rozbójnicze bractwo. Zakładają własne państwo, dysponują zaprzyjaźnionymi portami, w których mogą naprawiać statki, sprzedawać łupy, pić, bić się i bawić do upadłego. Wkrótce stają się postrachem Północy.

Bractwo to pierwsza część opowieści o początkach krwawej działalności braci witalijskich. Przedstawia niezwykłe dzieje tej jedynej w swoim rodzaju organizacji pirackiej ukazanej na tle skomplikowanej ówczesnej sytuacji politycznej. Storterbeker i jego kompani, chcąc nie chcąc, musieli się stać elementem gry pomiędzy Danią, Hanzą, Polską a państwem zakonu krzyżackiego o władzę nad wybrzeżami Bałtyku…

 

Reklamy

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: