O AUTORZE

Dariusz_Domagalski_fotDariusz Domagalski – pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, animator kultury, twórca larpowy.
Urodzony 14 października 1972 roku w Gdynii. obecnie mieszkający w Gdańsku wiking nie mogący żyć bez morza i wiatru. Typowa zodiakalna waga dążąca do taoistycznej równowagi. Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością. Oprócz pisania i prowadzenia warsztatów, wykładów, prelekcji jest również wychowawcą młodzieży na obozach fantastyki.
Pasjonat historii, szczególnie okresu średniowiecza i starożytności. Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów. Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP „Dzik”,  drukowane w „Science Fiction Fantasy & Horror”.
Autor powieściowego cyklu krzyżackiego obejmującego okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim, łączącego historię z elementami mistycyzmu („Delikatne uderzenie pioruna”, „Aksamitny dotyk nocy”, „Gniewny pomruk burzy”, „I niechaj cisza wznieci wojnę”, „Złowieszczy szept wiatru”). Podejmuje różne kierunki literatury popularnej: kryminał („Cherem”), powieść historyczna („Vlad Dracula”, „Piraci Północy: Bractwo”), fantasy („Angele Dei”),  science fiction („Silentium Universi”, „Osobliwość”), space opera („Hajmdal: Początek podróży”, „Hajmdal: Księżyce Monarchy”).
W latach 2010-2012 był stałym felietonistą miesięcznika literackiego „Science Fiction Fantasy i Horror”. Jego felietony „okiem wikinga” zahaczały tematycznie o historię, kulturę, sztukę, popkulturę. Niektóre z przymrużeniem oka, inne poważniej wskazywały analogie między światem zastanym, a tym co było w przeszłości. Współpracował z portalami Internetowymi takimi jak naEkranie i Kawerna, gdzie publikował teksty publicystyczne.
W zakresie działalności larpowej preferuje szkołę skandynawską, mocno immersyjną. W swoich projektach stawia na aspekt konfliktów międzyludzkich, wewnętrznych rozterek oraz moralnych wyborów.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: