Dariusz_Domagalski_fotDariusz Domagalski – pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, twórca larpowy.
Urodzony 14 października 1972 roku w Gdynii. obecnie mieszkający w Gdańsku wiking nie mogący żyć bez morza i wiatru. Typowa zodiakalna waga dążąca do taoistycznej równowagi. Z wykształcenia tokarz, elektryk, elektronik, automatyk, specjalista do spraw marketingu i systemów zarządzania jakością. Oprócz pisania i prowadzenia warsztatów, wykładów, prelekcji jest również wychowawcą młodzieży na obozach fantastyki.
Pasjonat historii, szczególnie okresu średniowiecza i starożytności. Pisał od dzieciństwa, jednak nie przypuszczał, że zadebiutuje jako scenarzysta komiksów o przygodach jarla i jego hirdu nieokrzesanych wikingów. Pierwsze publikowane opowiadania to humoreski o dzielnych marynarzach polskiej floty wojennej z ORP „Dzik”,  drukowane w „Science Fiction Fantasy & Horror”.
Autor powieściowego cyklu krzyżackiego obejmującego okres wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim, łączącego historię z elementami mistycyzmu („Delikatne uderzenie pioruna”, „Aksamitny dotyk nocy”, „Gniewny pomruk burzy”, „I niechaj cisza wznieci wojnę”). Później podejmował różne kierunki literatury popularnej: kryminał („Cherem”), powieść historyczna („Vlad Dracula”, „Piraci Północy: Bractwo”) i science fiction („Silentium Universi”, „Osobliwość”). W roku 2016 ukazała się powieść „Angele Dei” o wojnie pomiędzy aniołami. W bieżącym roku zostanie wznowiony cykl krzyżacki, a ponadto ukaże się kolejny tom „Złowieszczy szept wiatru”, którego akcja toczy w czasie „wojny głodowej” w 1414 roku.
W latach 2010-2012 był stałym felietonistą miesięcznika literackiego „Science Fiction Fantasy i Horror”. Jego felietony „okiem wikinga” zahaczały tematycznie o historię, kulturę, sztukę, popkulturę. Niektóre z przymrużeniem oka, inne poważniej wskazywały analogie między światem zastanym, a tym co było w przeszłości. Współpracował z portalami Internetowymi takimi jak naEkranie i Kawerna, gdzie publikował teksty publicystyczne.
W zakresie działalności larpowej preferuje szkołę skandynawską, mocno immersyjną. W swoich projektach stawia na aspekt konfliktów międzyludzkich, wewnętrznych rozterek oraz moralnych wyborów.

Reklamy